Painepesuri Champion 290 Bar Bensiini









- Tuotekoodi: AG19
Polttomoottorikäyttöinen 290 Baarin painepesurimme on sarjamme suurin ja se on suunniteltu kohteisiin, jossa painepesurille ei ole saatavilla sähköliitäntää, mutta vaaditaan maksimaalista suorituskkyä sekä liikuteltavuuden helppoutta.
Tehosta vastaa uusi (389cc) luotettava, vähäpäästöinen sekä voimakas 12 hevosvoiman moottorimme. Jatkuva 290 barin paine tekee pesurista hirviön. Käyttövarmuutta lisäävät mm. automaattinen öljyvahti joka sammuttaa moottorin öljytason laskettua liian alhaiseksi. Erittäin kompaktin kokonsa lisäksi pesuri on kauniisti muotoiltu. Matala painopiste ja isot 33cm pneumaattiset pyörät tekee siirtämisestä ja kuljettamisesta helppoa.
Pesurissa on 1,2metrin pesuaine letku, paikka 15,2m letkulle, pistoolille ja liittimille mikä helpottaa säilytystä. Viiden erilaisen mukana tulevan suuttimen (0°, 15°, 25°, 40°, pesuaine) ansiosta voit muotoilla vesisuihkun tarpeidesi mukaiseksi. Helppokäyttöinen, toimintavarma painepesuri on suunniteltu ja kehitetty selviytymään kaikkein vaativammistakin töistä koti/maataloudessa tai teollisuudessa olivatpa kohteena sitten ajoneuvot, veneet, maatalouskoneet tai julkisivujen.
HUOM: Tämä painepesuri vaatii vähintään 15,1 litraa tulovettä minuutissa (906l/h). Pesurissa ei ole veden imutoimintoa